Jdi na obsah Jdi na menu

Rekapitulace turistických výletů do roku 2018

Rekapitulace zájezdů ZV OS KOVO Montáže Přerov a.s.

 

     V roce 2013 oslavila společnost Montáže Přerov a.s. 60 let svojí existence.

Společnost prošla mnohými změnami a to nejen co se týká právní formy, názvu, vlastnických vztahů, organizačního uspořádání i vedení, na kterém se podílelo několik ředitelů.

     Co však neodmyslitelně patřilo k Montážím za každého politického režimu i za každého organizačního uspořádání, bylo to, že ve společnosti existovala silná odborová organizace. Za  jejího zejména finančního přispění se uskutečnila celá řada vícedenních autobusových turistických zájezdů do více, ale především do méně známých koutů celého Československa.

     V následujících stránkách předkládám souhrn vícedenních turistických zájezdů, které jsem měl to potěšení (ale i starost) v posledních 25 letech organizačně připravit a následně i vést.

 

1.ročník

 27-28.6.1992

Velká Fatra, hotel Malino brdo 

2 dny

42,5   km

11 hodin

Převýšení  2 500   m

 34 účastníků

 

Trasa:

1.den: Teplé - Rakytovské sedlo – Rakytov – Smerkovica – Močidlo – Nižné Šipruňské sedlo - Vtáčník – Malina 22 km (+1 450m).

2.den: Turecká – Salašky – Úplaz – Králova studňa – Krížna – Suchá dolina – Vyšná Revúca 20,5 km (+950m). 

 

Účastníci: Handrlicová, Daněk, Jemelíková, Kacafírek, Kašpaříkovi, Kazíkovi, Kučerovi 3x, Lanč, Machalovi 2x, Marečková, Mikulenková 2x, Neradilovi, Pospíšil P. 2x, Bospíšilová B. 2x, Růtovi, Spáčilová 3x, Švástová, Urban, Valer, Vaňková 2x, Žůrková.

 

2.ročník

 27-29.8.1993

Súlovské skály, chata VŠDS 

3 dny

30  km

7:45 hodin

převýšení 1 580 m

 43 účastníků

 

Trasa:

1.den: Súlov, chata VŠDS – Roháč – Kečka – sedlo Pastúch – Súlov – Súlov, chata VŠDS 17,5 km (+1 240m).

2.den: Súlov,ch.VŠDS – Vrchteplá – Záskalie – Manínská tiesňava – Manín rozc.- Považská Teplá 12,5 km (+340m).

 

Účastníci: Barnová 3x, Březíkovi, Háva, Holanová 3x, Horák 3x, Chytil, Kašpařík 3x, Kazíková, Komárek 3x, Kučera 3x, Ludík, Malátkovi, Mazáková, Opravilová, Plháková, Pavlíčková, Rusek 2x, Spáčilovi, Sychrovi 3x, Stiskálkovi 3x, Švástovi, Urban.

 

3.ročník

 2-6.7.1994

Broumovský výběžek, penzion Rybárna, Teplice nad Metují 

5 dní

74,5  km

19,5 hodin

Převýšení   1 190 m

 55 účastníků

 

Trasa:

1.den: Dobrošov, Jiráskova chata – Peklo – Nové Město nad Metují, Teplice n/M, penz. Rybárna – Nad Kamencem – penz.Rybárna, hotel Sokol – penz.Rybárna 18 km, (+270 m).

2.den: Adršpach – Křížový vrch (skalní lezení) – Adršpach pískovna - jezírko (koupání) – Adršpach, penz. Rybárna – nad Teplicemi (noční vycházka vylosovaných dvojic) – penz. Rybárna 18 km (+250m).   

3.den: Adršpach park. - Za věžemi – Adršpach jezírko (koupání) – Adršpach park. 11,5 km (+70m).

4.den: Stolín rozc.- Stolín – Červená hora – Slatinský mlýn – Pohodlí – Viktorčin splav – Ratibořický zámek – parkoviště 13,5 km (+100m).

5.den: Olešnice -  Vrchmezí – Masarykova chata na Šerlichu – Zákoutí – hotel Orličky 13,5 km (+500m).

2. až 4. den měla větší část účastníků odlišný program (Krkonoše, Broumovské stěny apod.).

 

Účastníci: Caletkovi, Čechákovi 4x, Gregorovi, Handrlicová, Holanovi 3x, Hrabalová 4x, Chytil, Kalabus 3x, Komárek, Koutská 3x, Kučerovi 3x, Machalová, Mikala, Malátkovi, Naďovi, Pelc, Plhákovi 4x, Rusek+Kazíková, Studený 3x, Sychrová 3x, Špaček, Šumberovi, Ulicová, Urban, Wágnerová, Zajícovi, Zdráhalová 2x.

 

4.ročník

 13-16.10.1994

 Slovenský ráj, Tatran Čingov 

4 dny

65,5  km

17 hodin

Převýšení   1 810 m

 40 účastníků

 

Trasa:

1.den: Podlesok – Suchá Belá – Kláštorisko – Čingov, Ďurkovec 13 km (+450m).

2.den: Sokol – Rothova dolina – Glac – Klauzy – Kysel rozc.- Lesnica -  Čingov, Ďurkovec 20 km (+480m).

3.den: Čingov, Ďurkovec – Tomášovský výhlad – Kláštorská roklina – Letanovský mlyn – Tomášovský výhlad – Ihla - Čingov, Ďurkovec 16,5 km (+350m).

4.den: Čingov, Ďurkovec – ústie Sokolí doliny – Glac – Malá Polana – Podlesok 16 km (+520m).

 

Účastníci: Barnovi, Boháčovi, Gregorovi, Handrlicová, Chytil, Kalabusovi, Komárek, Kučerovi, Malátek, Mikulenková, Naď, Neradilovi 3x, Plhákovi 3x, Sládkovi, Spáčilovi 3x, Studený, Špaček, Urbanovi, Šumberovi, Uvírovi 4x, Weintrittová, Žůrková.

 

5.ročník

 5-9.7.1995

Čergov, RD Minčol Kyjov 

5 dnů

109,5 km

27 hodin

Převýšení  4 430 m

 42 účastníků

 

Trasa:

1.den: Forbasy – Hniezňanské sedlo – Úboč – Nová Lubovňa – Lubovnianské Kúpele 16 km (+570m).

2.den: Park.nad Drienicou – Lysé sedlo – Lysá – Okrúhla – Čergov – Javorina – Lysina – Priehyba – Forgáčka – potoky – Kamienka – Kyjov 39 km (+1 160m).

3.den: Ruská Vola – Malý Minčol – Minčol – Kyjov 17 km (800m).

4.den: Lysá Polana – Polský hrebeň – Sliezský dom – Starý Smokovec 24 km (1 460m).

5.den: Jakubova Vola – sedlo pod Margúňom – Rožkovany – Lipany 13,5 km (+440m).

 

Účastníci: Boháčovi, Čecháková H., Gregorovi, Hamerský O., Handrlicová, Hávovi 3x, Kacafírkovi, Kašpařík T., Kolaříkovi, Kučerovi, Ludík, Malátková, Martincovi, Močkovi 5x, Naďovi, Pavlíčková, Psota, Raček, Stiskálkovi 3x, Šumberovi, Urbanovi, Václavík, Zapletel, Žůrková.

 

6.ročník

 4-7.7.1996

 Jetřichovické stěny, penzion Na staré pile Jetřichovice

4 dny

56,5 km

13:15 hodin

Převýšení  1 110 m

 24 účastníků

 

Trasa:

1.den: Brtníky – Soví vyhlídka – Turistický most – bývalá Zadní Dubice – Na Tokáni – Mariina vyhlídka – Jetřichovice 25 km (+300m).

2.den­: Tři prameny – jeskyně Českých bratří – Pravčická brána – Mezní louka – loupežnický hrad Šaunštejn – Vysoká Lípa 17 km (+400m). 

3.den: Jetřichovice – Studený – Zlatý vrch – rozc.na Kundratice 14,5 km (+410m).

Účastníci: Boháčovi, Čechákovi Milan+Marie, Kacafírkovi, Kašpaříkovi 3x, Machalová, Malátková, Mikulenková, Naďovi, Orság, Plháková, Ráčková, Spáčilová E.+A., Urbanovi, Václavek, Wágnerová.

 

7.ročník

 8-11.5.1997

  Slov.rudohorie 1 (Nízké Tatry+Lubietovský Vepor+Polana), Polnohospodár Lubietová 

4 dny

   64 km

17:15 hodin

Převýšení  2 910 m

 37 účastníků

 

Trasa:

1.den: Jasenie – Suchá dolina – Panské sedlo – Ráztoka – pod Ráztokou 11,5 km (+560m)

2.den: Lubietová – k.913 – Lubietovská Bukovina – Vtáčník – Strelníky – Lubietová 17 km

 (+680m)

3.den: Tri Vody – chata na Hrbe – Hrb – Lubietovský Vepor – Lubietová 20,5 km (+850m)

4.den: Bystré, Vrátka - vodopád Bystré – Polana – sedlo Priehyba  - Vrchteplá – Melichova skala – Skliarovo 15 km (820m).

 

Účastníci: Boháčovi, Březíkovi, Hamerský, Havlíček, Kacafírkovi 3x, Kašpaříkovi 3x, Kolář, Komárkovi, Kučerovi, Ludíkovi, Malátková+Pluháček, Martincovi, Mikulenková, Naďovi, Opravilová, Pavlovská, Pitnerovi, Raček, Sychrovi, Urbanovi, Václavek, Weintrittová.

 

8.ročník

 3-6.7.1998

  Šumava, chata Arnika, Špičák 

4 dny

 45 km

10:15 hodin

Převýšení  1 290 m

 44 účastníků

 

Trasa:

1.den: Hojsova Stráž ČD – Hamry – Velký Ostrý – Černé jezero – Čertovo jezero – Jezerka chata Arnika 23,5 km (+850m).

2.den: Klenová – hrad, zámek, obrazárna, Železná Ruda – ch.Arnika Jezerka 4,5 km (+90m).

3.den: Modrava – Ptačí nádrž – Černá hora rozc.- pramen Vltavy – Hraběcí Huť – Kvilda 17 km (+350m).

 

Účastníci: Barnovi, Boháčovi, Březíkovi, Čechák P., Gregorovi, Hálovi, Hamerský P., Hanákovi 3x, Hanychovi, Havlíčkovi 2x, Chytil+Plháková, Kacafírkovi, Kačírek, Kašpařík T., Kazíková+Rusek, Kolář, Kučerovi, Malátková, Mikulenková, Naďovi, Spáčilová E.+A., Stiskálkovi, Urbanovi, Vosmanští 3x, Weintrittová.

 

9.ročník

 3-6.7.1999

  Slov.rudohorie 2 (Veporské vrchy, Muráň, Stolické vrchy), obecný hotel Klenovec 

4 dny

 81,5 km

24 hodin

Převýšení  3 400 m

 40 účastníků

 

Trasa:

1.den: Nová Maša – sedlo Sitarovo – Studňa – Velká lúka – Muráň-hrad – Muráň 22 km (+600m).

2.den: Ráztočné – Císarská hola – Čremoš – Tri chotáre – Šopisko – Klenovský Vepor – Skorušina 24 km (+1 450m).

3.den: Sedlo Zbojská – Kučalach – Fabova hola – sedlo Burda – Nižná Klaková – Muráň     26 km (+850m).

4.den: Kokava nad Rimavicou – Bodnárka – Klenovec 9,5 km (+500m). 

 

Účastníci: Baďurová, Bednaříková, Blaťák, Boháčovi, Čechák P., Čecháková H., Dohnal, Gregorovi 3x, Havlíček 2x, Chytil+Plháková, Kučerovi, Ludík, Malátková, Martincová, Mikulenková, Mrázková, Naď, Opravilová, Pekovi 3x, Pitnerovi, Smékalová, Spáčilová E.+A., Spielvoglová, Urbanovi, Václavík, Vaculíková, Valášek, Vilišová, Weintrittová, Žůrková.

 

 

10.ročník

 5-9.7.2000

  Velká Rača, chata Koliba 

5 dní

79 km

22:15 hodin

Převýšení   2 820 m

 11 účastníků

 

Trasa:

1.den: Oščadnica rozc.- Kalinový vrch – chata Koliba – Velká Rača – chata Koliba 15 km (+850m).

2.den: ch.Koliba – odbočka na cyklotrasu - sedlo pod Senkovom – Velká Rača – chata Koliba 20,5 km (670m).

3.den: ch.Koliba – Príslop – ubyt.hostinec – Švancarovci – Kykula – Velký Príslop – Velká Rača – chata Koliba 23,5 km (+750m).

4.den: ch.Koliba – Dedovka – Očšadnica – Kalvárie – Lalíkovci – ch.Koliba 14,5 km (540m).

5.den: chata Koliba - Dedovka 5,5 km (+0m).

 

Účastníci: Barnová, Boháčovi, Kučerovi, Mikulenková, Opravilová, Urbanovi, Václavík, Weintrittová.

 

11.ročník

 5-8.7.2001

Slovenské rudohorie 3 (Slovenský raj, Stolické vrchy, Volovské vrchy), chatová osada Dobšiná   

4 dny

 74 km

20 hodin

Převýšení  2 490 m

 45 účastníků

 

Trasa:

1.den: Podliesok - Suchá Belá - Glac - Malý Zajf - Stratenská pila - Stratená 19,5 km (+650m).

2.den: sedlo Súlová – Peklisko – Čertova hola – Skalisko – Betliar 20 km (+510m).

3.den: rozc.u kravína – pod Príslopom – Grúň – Stolica – Slánske sedlo – Červená Skala    21,5 km (+980m).

4.den: Jovce – Lukáčova bučina – Velká buková priepasť – Silická jaskyňa – Silica 13 km (+350m).

 

Účastníci: Barnová, Boháčovi, Čmelová, Diatka, Hajdasová, Handrlicová, Haškovi, Hemzovi, Holcmanovi, Holubovi, Chytil+Plháková, Kacafírkovi, Kašpaříkovi, Kučerovi, Ludíkovi+Mirek a Jan, Mikulenková, Mikulcová, Naďovi, Opravilová, Pečenková, Pekovi, Sedlákovi, Stoklasa, Trefílková, Urbanovi, Weintrittová, Žákovi.

 

12.ročník

 5-7.7.2002

  Český ráj, hotel Jizera, Malá Skála 

3 dny

58 km

18:45 hodin

převýšení  2 310 m

 44 účastníků

 

Trasa:

1.den: Hotel Český ráj – vyhlídka Křižkovského – Císařská chodba – Šikmá věž – Zelená rokle – Turistická chata. Vranové – Tyršova skála – U kalicha – vyhlídka Kinského – Vranové 9,5 km (+530m).

2.den: Zásadka – zříc.Valečov – Černá louže – Zakopana – hrázka – Příhrazy – na Krásné vyhlídce – Drábské světničky – Zásadka 27,5 km (+850m).

3.den: Malá Skála – Vranov – Voděrady – rozc.Paseky. Mašov – Hlavatice – Valdštejn – Krokodýlí cesta – Valdštejn – Mašov 21 km (+930m).

 

Účastníci: Barnová, Boháčovi, Čecháková H.+Tesař, Gregor, Hanákovi, Handrlicová, Haškovi, Chlápková S., Chytil+Plháková, Kacafírkovi, Kačírkovi, Kašpaříkovi, Kobert+ Malátková, Koláčková, Kolář, Kučerovi, Ludíkovi + Mirek, Martincová, Naďovi, Mikulenková, Pečenková, Prachařová, Spáčilová E.+R., Urbanovi, Vaculíkovi, Weintrittová, Žůrková.

 

13.ročník

 14-17.8.2003

  Slovenské rudohorie 4 (Volovské vrchy, Slovenský kras), ATC Jasov   

4 dny

70,5 km

18:15 hodin

převýšení  2 490 m 

 43 účastníků

 

Trasa:

1.den: Mníšek – Klopaň – Zbojnická skala – sedlo Jedlovec – Medzev 18 km (+830m).

2.den: Jasov – jaskyňa Jasov. Drienovec hotel - Miglinc – Ostrá Horka rozc.- ranč Šugov – Jasov 24 km (+750m).

3.den: Úhornianské sedlo – Hekerová – Smolník – Úhorné jazero – Smolník – Jasov –Jasovská skala – Jasov 18 km (+460m).

4.den: Dvorníky – Zádiel – Zádielská dolina – rozc.pod hradom – motorest pod hradom       10 km (+450m).

 

Účastníci: Baďurová, Barnová, Boháčovi, Čechák P. Doležalová, Hanákovi, Handrlicová, Haškovi, Havelková, Chytil+Plháková, Jordová, Jurga, Kacafírkovi, Kašpaříkovi, Kočí, Koláčková, Kučerovi, Ludíkovi+Mirek, Jan a Jana, Martincovi, Pospíšilová L., Prachařová, Sedláčková, Smékalová, Spáčilová, Šmída, Šumbera, Urbanovi, Vilišová, Zavadilová, Žůrková.

 

14.ročník

 3-6.7.2004

 Kokořínské pískovce, RS Aero, Holany 

4 dny

 84,5 km

     18:15 hodin

převýšení  1 510 m

 33 účastníků

 

Trasa:

1.den: Staré Splavy – Černá rokle – Vrchovany – Nad mlýnkem – Dubá 15 km (+440m).

2.den: Zákšín – Pavličky – Čáp – Obrok – Husa – Kostelíček – Martinské stěny – Dřevčice – Holany 32,5 km (+420m).

3.den: Konrádov – Kamenný úl – Střezivijice – Vojtěchov – Jestřebice – Kaninský důl – Sedlec – Mšeno 25,5 km (+400m).

4.den: Stranné – Hvězda – nad Vlhošťským dolem – Skalka 10,5 km (+250m).

 

Účastníci: Barnová, Boháčovi, Handrlicová, Haškovi, Chytil + Plháková, Jordová, Kacafírkovi, Kašpaříkovi, Koláčková, Kučerovi, Ludíkovi+Mirek, Jan, Miroslava a Miroslav, Martincová, Mikulenková, Naď+Andrej, Pečenková, Smékalová, Spáčilová, Turečková, Urbanovi, Weintrittová, Žůrková .

 

15.ročník

 2-6.7.2005

  Oravské Beskydy, chata Slaná Voda, Oravská Polhora

5 dní

76 km

22:30 hodin

Převýšení  3 240 m

 39 účastníků

 

Trasa:

1.den: Štefanová – Podžiar – Ostrvné – Podžiar – Ostrvné – Bielý Potok 5,5 km (+370m).

2.den: Kohútová – Vyšný Tajch – Malá Babia hora – Babia hora – Hzviezdoslavova horáreň – Sláná Voda 26,5 km (1 150m).

3.den: Novoť – Magurka – Solisko – Úšust – chata Kohútik – Oravská Lesná 20 km (+680m).

4.den:Kohútová – Beskid – sedlo Hliny – Pilsko – hotel Bielá farma 23 km (+1 020m).

5.den: Oravský Podzámok 1 km (+30m).

 

Účastníci: Baňařovi, Barnová, Boháčovi, Březíková, Čechák P., Handrlicová, Hemzovi, Holubovi, Chytil+Plháková, Jordová, Kacafírkovi+Martina, Kočí, Koláčková, Kučerovi, Ludíkovi, Martincovi, Mikulenková, Naď, Pečenková, Podešvová, Skácelová, Smékalová, Spáčilová, Šenková, Šmída, Urbanovi, Vilišová, Weintrittová, Žůrková.

 

16.ročník

 6-8.5.2006

  Česká Kanada, penzion Bejčkův mlýn, Slavonice

3 dny

67 km

    13:20 hodin

převýšení   1 070 m

 45 účastníků

 

Trasa:

1.den: Rásná  - Michova skála – Javořice – studánka Páně – Horní Bolíkov – Hradisko – Velká Lhota 19,5 km (+450m).

2.den: Kunžák – Vysoký kámen – Klenovské samoty – Landštejn – Staré Město – Bejčkův mlejn 27,5 km (+410m).

3.den: Slavonice – Monserat – u Louckého mlýna – Dačice 20 km (+210m).

 

Účastníci: Barnová, Berglová, Boháčovi, Březíková, Hajdasová, Hanáková, Hotaříkovi, Chytil +Plháková, Kacafírkovi, Kašpaříkovi, Knoflíčkovi, Koláčková, Krejčíková, Kučerovi, Kutálkovi, Ludíkovi+Mirek, Malátková+Kobert, Martincová, Mikulenková, Neradilová, Pečenková, Podešvová, Prachařová, Sedláčková, Spáčilová, Skácelová, Smékalová, Šumbera+Handrlicová, Turečková, Úlehlová, Ungerová, Urbanovi, Weintrittová.

 

17.ročník

 5-8.7.2007

Velká Fatra, hotel Gader, Blatnica

4 dny

 54 km

18:20 hodin

Převýšení   3 180 m

 34 účastníků

 

Trasa:

1.den: Rieka – Šútovský vodopád – Mojžíšové prameně – chata pod Clebom – Zajacová – Trusalová motorest 16,5 km (+1 010m).

2.den: Sklabiňa – Na jame – Mažiarky – Jasovská dolina – Bielá Dulince 11,5 km (+260m).

3.den: Gader – Mažarná – Tlstá – Ostrá – hotel Gader 16 km (+960m).

4.den: rozc.pod Sulovem – Gotická brána – Súlovský hrad – sedlo pod Bradou – skalné vratá – Roháčské sedlo – Súlov 10 km (+950m).

 

Účastníci: Barnová, Boháčovi, Březíková, Frydecký, Holanovi, Chmelař, Chytil+Plháková, Kašpaříkovi, Koláčková, Krupková, Kučerovi, Kutálkovi, Ludíkovi+Mirek, Mikulenková, Opravilová, Pečenková, Pešákovi, Podešvovi, Pospíšil, Růta, Sedláčková, Skácelová, Šmída, Šoborová, Urbanovi, Václavíková.

 

18.ročník

 8-11.5.2008

  Česká Sibiř, penzion Dalmo,  Sedlec-Prčice

3 dny

 82 km

22 hodin

Převýšení  2 100 m

 42 účastníků

 

Trasa:

1.den: Bedřichov – Těchobuz – Budař – sv.Marie – Janov – Mladá Vožice – Šemberk – Noskov 23 km (+550m).

2.den: Borotín – Kamenná Lhota – Křivošín – Stružinec – Javoří – Čertovo Břemeno – Ounuz – Javorová skála – Sedlec – Prčice – Sedlec 25,5 km (+540m).

3.den: Votice – Amerika – Hory – Mezivrata – Třetuzel – Staré Mitrovice – Přestavlky – Sedlec 22 km (+540m).

4.den: Louňovice – Malý Blaník - Lesáky – Velký Blaník – na Brodci – Kundrac 11,5 km (+470m).

 

Účastníci: Boháčovi,  Dvorská, Hávovi, Hemzová, Holubovi, Chytil+Plháková, Kacafírkovi, Kašpaříkovi, Krejčíková, Koláčková, Kučerovi, Kutálkovi, Ludíkovi+Mirek, Malátková, Mrňáková, Pečenková, Podešvová, Prusková, Opravilová, Spáčilová, Šmída+Krupková,  Ungerová +“šamstr“, Urbanovi, Zavadilová.

 

19.ročník

 3-6-7.2010

 Oravská Magura, City hotel Park, Dolný Kubín

4 dny

52,5 km

19:20 hodin

Převýšení  3 000  m

 40 účastníků

 

Trasa:

1.den: Stankovany – Zaškovské sedlo – Šíp – Zadný Šíp – Dierová – Královany 11 km (+770m).

2.den: Lúčky – Jastrabia dolina – sedlo Vráca – Malý Choč – Velký Choč – Drapač – Zásadce – Vyšný Kubín 15 km (+1 030m).

3.den: sedlo Príslop – Kubínská hola sedlo – chata na Kubínskej holi – pod Trniny – Dolný Kubín 17,5 km (+510m).

4.den: Vyšné Kamence – Obšívanka – Sokolie – sedlo Príslop – Starý Dvor 9 km (+690m).

 

Účastníci: Barnová, Boháčovi, Březíková, Dvorská, Frydecký, Haškovi, Hemzová, Holanovi, Chmelař, Chytil + Plháková, Kacafírkovi, Kašpaříkovi, Kazíková+Rusek, Koláčková, Krejčíková, Kučerovi, Kusá, Kutálkovi, Ludíkovi, Malátková, Mrňáková, Pečenková, Pešákovi, Podešvová, Sedláčková, Smékalová, Švarcová, Urbanovi.

 

20.ročník

 2-6-7.2011

 Strážovské vrchy sever, hotel Malá Fatra, Rájecká Lesná

5 dnů

71,5 km

21:40 hodin

Převýšení  3 060 m

 34 účastníků

 

Trasa:

1.den: Hlboké nad Váhom – Hlbocký vodopád – Roháčské sedlo – Podhorie – zříc.Lietava – Lietava Majer 17 km (+780m).

2.den: pod Kunerádom – Cibulková – pod hřebenem – Svitačová dolina - pod Kunerádom 12,5 km (+660m).

3.den: Jasenové – Žibrid – sedlo Patúch – Zbyňov – Rájecké Teplice 13 km (+450m).

4.den: Fačkovské sedlo – Reváňské sedlo – Klak – Suchá dolina – Fačkov. Ráj.Teplice – Poluvsie – Poluvsianská skalná ihla – Rájecké Teplice 17 km (+580m).

5.den: pod Čičmany – sedlo Samostrel – Čierný vech – Strážov – Zliechov 12 km (+590m).

 

Účastníci: Boháčovi, Čermáková, Folprechtová, Frydecký, Chmelař, Chytil + Plháková, Kašpaříkovi 5x, Kazíková+Rusek, Koláčková, Komínková, Krejčíková, Kučerovi, Kusá, Kutálkovi, Malátková, Mrňáková, Pečenková, Podešvová, Sedláčková, Smékalová,  Urbanovi a Zillmanová.

 

21.ročník

 5-8.7.2012

 Strážovské vrchy jih, penzion Koruna, Kostolná Ves

4 dny

59 km

19:15 hodin

Převýšení  2 590 m

 30 účastníků

 

Trasa:

1.den: Ilava – Chrástky – Háj osada – sedlo Palúch – Vapeč – chata Homolka 15 km (+950m).

2.den: Jankov vršok – Holý vrch – Kňažinové lúky – Rokoš – Košútova skala – Nitranské Rudno – Kostolná Ves 17,5 km (+580m).

3.den: Šútovce – Velké Brezy – Boškovie láz – Panská hora – Dlžín – Kostolná Ves 14,5 km (+580m).

4.den: chata Homolka – sedlo Košariská – Červená hora – Samota Bankov – Valaská Belá 12 km (+480m).

 

Účastníci: Barnová, Boháčovi, Frydecký, Chmelař, Chytil+Plháková, Kašpaříkovi, Kazíková+Rusek, Koláčková, Komínková, Krejčíková, Kučerovi, Kusá, Kutálkovi, Ludík J.+M., Mrňáková, Pečenková,  Podešvová, Smékalová, Švarcovi, Urbanovi, Zillmanová.

 

22.ročník

 5-7.7.2013

 Jeseníky, hotel Dlouhé stráně, Kouty nad Desnou

3 dny

49,5 km

16:40 hodin

převýšení   1 735 m

   30 účastníků

 

Trasa:

1.den: Šumperk – Kokeš – Městské skály – Rejchartice – pod Lázeňským vrchem – Diana – Račinka – Velké Losiny 17 km (+550m).

2.den: Červenohorské sedlo – Klínovec – Malý Jezerník – Švýcárna -  pod Pradědem – Divoký důl – Kouty most 18 km (+570m).

3.den: Rudoltice – Hvězda – Rabštejn – sedlo Skřítek Skřítek mororest 14,5 km (+615m).

 

Účastníci:

Barnová, Holanovi, Churá, Kašpaříkovi, Koláčková, Komínková, Krejčíková, Kučerovi, Kusá, Kutálkovi, Ludíci + Mirek, Malátková, Mrňáková, Pečenková, Pešákovi, Plháková, Podešvová, Sedláčková, Smékalová, Švarc, Urbanovi a Zillmanová.

 

23.ročník

 8-11.5.2014

 Pohronský Inovec, hotel Eminent, Zlaté Moravce

4 dny

79 km

20 hodin

převýšení   2 515 m

   28 účastníků

 

Trasa:

1.den: Radobická dolina – Mládežnický tábor – Lomy – Suchá hora – sedlo pod Rajtokom – Velké Pole 14 km (+550m).

2.den: Jedlové Kostolany – Cigáňská pažit – Velká Lehota – Velký Inovec – Obycké lúky – Škripiec pod Hrádkom - Machulince 25 km (+800m).

3.den: Stará Huta – Bukovina – Loksova lúka – Velký Inovec – Obycké lúky pod Benátom – Žitavany – Zlaté Moravce + okruh městem 24 km (+600m).

4.den: Kostolany – sedlo pod Gýmešom – Gýmeš – Pusté – Velká skala – Oponice 16,5 km (+565m).

 

Účastníci:

Boháčovi, Frydecký, Holanovi, Chmelař, Chytil + Plháková, Jakubíková, Kleinerová, Komínková, Krejčíková, Krejčiříková, Kučerovi, Kutálkovi, Ludíci + Mirek, Mrňáková, Opravilová, Pečenková, Sklářová, Smékalová, Švarc a Urbanovi.

 

24.ročník

 3-6.7.2015

 Podmanínská pahorkatina, horský hotel Centrum vzdelávania, Belušské Slatiny  

4 dny

69,5 km

19:05 hodin

převýšení   2 470 m

   33 účastníků

 

Trasa:

1.den: Mestečko Záriečie – Zubák – Lednica – Strachoňovec – Červenokameňské sedlo – Červený Kameň 22,5 km (+950m).

2.den: Mojtín – Rakytník – Malenica – Ostrá Malenica – sedlo Podmalenica – Belušské Slatiny 17 km (+530m).

3.den: Ovsisko – sedlo Mraznica – Rohatá skala – Mojtín 13 km (+670m).

4.den: Jelenovská – Stráňe – Hložecká kaple – Vrbovce rozc.-Brumov 17 km (+320m).

 

Účastníci:

Barnová, Boháčovi, Frydecký, Holanovi, Hrdinovi, Chytil + Plháková, Kacafírkovi, Kašpaříková, Kazíková+Rusek, Krejčíková, Kučerovi, Kusá, Kutálkovi, Ludíkovi+Mirek, Miklík, Mrňáková, Opravilová, Pečenková, Podešvová, Smékalová, Švarc a Urbanovi.

 

25.ročník

 2-6.7.2016

 Tríbeč, hotel Eminent, Zlaté Moravce

5 dnů

78 km

24:40 hodin

převýšení   2 360 m

   26 účastníků

 

1.den: Mníchova Lehota – sedlo Jarabský vrch – Inovecká chata – Inovec – Pažitie - Dubodiel 13 km (+590m).

2.den: Zlatno – horáreň Klačany - Velký Tríbeč – Medvedí vrch - Javorový vrch – Žlab - Zlatno 18,5 km (+780m).

3.den: Jedlové Kostolany – Skýcovský mlýn – štál Javor – zříc.Hrušov – žrebčín Backová - Topolčianky 16 km (+300m).

4.den: Skýcov – Prostredný vrch – Adamíková – sedlo pod Rakytou – Cabajky horáreň – vápenka – Klátova Nová Ves 18,5 km (+410m).

5.den: Štitáre – sedlo pod Žibricou – Trojchotár – Zobor – Tri duby – Meškov vrch – Podhorany – Mechenice 12 km (+280m).

 

Účastníci:

Boháčovi, Frydecký, Holanovi, Chmelař, Chytil + Plháková, Kašpaříková, Koláčková, Kazíková + Rusek, Krejčíková, Kučerovi, Kusá, Miklík, Mrňáková, Opravilová, Pečenková, Podešvová, Smékalová, Švarc, Urbanovi a Žůrková.

 

26.ročník

 5-8.5.2017

 Lubovnianská vrchovina, hotel Sorea, Lubovnianské kúpele

4 dny

50,5 km

17 hodin

převýšení   1 940 m

   48 účastníků

 

1.den: Hniezdne – Forbasy - Hniezdňanské sedlo – Patria – Úboč – Nová Lubovňa – Lubovnianské kúpele 16 km (+570m).

2.den: Mníšek nad Popradom – sedlo Doštená – Osly – Lubovnianský hrad – Stará Lubovňa 17,5 km (+730m).

3.den: Jarabina – rozc. – Jarabinský prielom – Jarabinské tiesňavy – kaplnka – k.838 – Jarabina 8 km (+320m).

4.den: Stráňanské sedlo – Horbalová – na Polaně – kaplička - přehrádka ve skiparku – Vyšné Ružbachy 9 km (+320m).  

 

Účastníci:

Baďurová, Boháčovi, Frydečtí, Handrlicová, Holanovi, Chmelař, Jordová, Kašpaříková, Kazíková + Rusek, Komínková, Krejčíková, Kučerovi, Kusá, Lančovi 3x + Zapletalová, Ludík Jar.+Jan, Miklíkovi, Mikulenková, Mrňáková, Opravilová, Pečenková, Plháková, Podešvová, Prášilíkovi, Rudá, Sedláčková, Smékalová, Šestáková, Ševelová, Švarc, Tesařovi 3x, Urbanovi, Weintrittová, Zillmanová a Žůrková.

 

 

 

 

 

27.ročník

 5-8.5.2018

 Kremnické vrchy, hotel Minciar, Skalka

4 dny

50 km

16 hodin

převýšení   2 040 m

   40 účastníků

 

1.den: Skačany – Velký Zobor – Varty – Nitrica-Dvorníky 95km (+310m).

2.den: Skalka – Bystrické sedlo – Zlatá studňa – Velestúr – penz.Horec Králíky – Skalka 15km (+800m).

3.den: Skalka – Vyhnatová – Kordické ssedlo – Kordíky – hotel Lesák – sedlo Tunel – ferraty – Skalka vrchol – Skalka 17,5km (+910m)

4.den: Skalka – Krahule, stred Europy 7km (+20m).

 

Účastníci:

Baďurová, Čechák+Jeslíkovi a Machalová, Handrlicová+Šumbera, Holanovi, Chmelař, Chytil+Plháková, Kašpaříková, Koláčková, Komínková, Krejčíková, Kučerovi, Kusá, Lančovi 3x, Ludíkovi, Mrňáková, Opravilová, Pečenková, Podešvová, Smékalová, Švarc, Tesařovi 4x, Urbanovi, Vacková, Vaculínovi a Zillmanová.

 

Pro potřeby odboru a připomenutí účastníků zpracoval dne 16.5.2018

Ing.Jindřich Urban

Obrázky z turistických akcí od roku 2010 jsou na http://predmosti.rajce.idnes.cz.